Wicie…

…to niewielka, spokojna miejscowość letniskowa, idealna do spędzania wakacji z całą rodziną. Wicie leżą pomiędzy Darłowem (10km), a Ustką (30km), w sąsiedztwie Jarosławca (6km). Wicie charakteryzuje czysta, nie zatłoczona piaszczysta plaża, cisza i spokój oraz malownicze wybrzeże.

Wicie to raj dla wędkarzy, ze względu na bliskość jeziora Kopań (1km). Wicie są idealnym miejscem dal wielbicieli spacerów oraz wycieczek rowerowych (wzdłuż wydm rozciąga się pas lasów sosnowych wraz z nadmorską trasą rowerową), ale także świetnym miejscem do uprawiania wszelkich sportów wodnych.

Wicie to również świetna baza do wypadów na wycieczki do Darłówka (gdzie znajduje się park wodny z morską wodą, czy jedyny w Polsce rozsuwany most, stamtąd są organizowane rejsy połowu ryb, rejsy na zachód słońca, wycieczki na wyspę Bornholm), do Darłowa (gdzie można zwiedzić Zamek Książąt Pomorskich i inne zabytki).

W miejscowości znajdują się sklepy, stołówki, punkty gastronomiczne. Wicie to miejscowość dla wszystkich, którzy mają dość codziennej gonitwy w zgiełku i hałasie oraz chcieliby usłyszeć własne myśli.